Yaşanan Son Olaylar

Bugünlerde o kadar çok kötü olay yaşadık ki, hangisine üzülelim bilemedik. Önce 13 şehidimizin acı haberini aldık. Arkasından Olso’daki acı haberi aldık ve ardından büyük olay !!! Amy Winehouse ‘un evinde ölü bulunması !!!

13 Şehit !!!
Saldırıda mı şehit düştüler yoksa yanarak mı şehit oldular. Bu gerçeği saldıran teröristler ile şehit olan askerlerimiz dışında kimse bilmiyor bence. Öyle bir güvensizlik havası var ki insanın kimseye güvenesi gelmiyor. Tek gerçek şehit oldukları. Peki bu noktaya nasıl gelindi. Bu konu ile ilgili tek bir şey söyleyeceğim ve kapatacağım. Sınır kapılarında davullu zurnalı terörist karşılamaları !!!.

Zeytinburnu Olayları
İnsanların olaylar karşısındaki tepki seviyeleri o kadar köreltildi ki, Zeytinburnun’daki olaylar nedense bazı kesimlerce yadırgandı, hatta bazılarının zoruna bile gitti !!!. Provakotör varmış, 40 küsür kişi tutuklanmış, peki kaç terörist öldürüldü/ tutuklandı ? Bu olayların arkasında İsrail varsa bile o kişileri tebrik ediyorum. Artık halkın titreyip kendine gelmesi gerekiyor !!!

Osla’daki terörist saldırısı
İlk gelen haberlerde bir patlama olduğu söylendi, 10’u aşmayan rakamlarla ölü sayısı olduğu bildiriliyordu. Ancak saldırgan daha sonra gençlik kampını basarak resmen bir katliam yaptı. Peki nasıl? Polis üniformasıyla, herkesi yanına çağırmış önce, sonrada yanındaki silahlarla “savunmasız” insanların üzerine ateş açmış. Saldırganla ilgili psikolojik yorumu yapmak bana düşmez, ancak sorunları olduğu açık. Ruhsatlı üç(3) adet silahı varmış. İşin en ilginç ve kızdığım noktası, saldırının ilk dakikalarında İslami kesimin saldırıyı düzenlediği ile ilgili haberle çıkmıştı. Peki ne oldu ?
Aşırı sağcı işsiz bir adam. Sonradan çark eden Avrupa basını Müslümanlara karşı yapılan propagandanın etkisinden söz etmeye başladı. Dikkat edin; aşırı sağcı, Müslüman karşıtı. Artık Avrupa’nın kendi özeleştirisini yapması lazım. Teröristler sadece Müslümanlardan çıkmaz !!!.

Amy Winehouse
Sırbistandaki konsere resmen kafası 1 milyon çıktı, hayranları şok oldu, ardından Atina ve İstanbul konserlerini iptal etti ve bugün evinde ölü bulundu. Neden böyle oldu peki ? Sevgilisi ile sorunlar yaşadığı için. Sanırım kendini alkole ve eroine vermiş. Hayranları kendilerince üzülüyor. Utanmasalar Oslo’daki olayları görmezden gelip dünya çapında yas ilan edecekler. Ülkemdeki kişileri hiç saymıyorum. 13 şehidimiz + Oslo’daki olaylar, Mesut Yar’ın dediği gibi “Uyan Türkiye’m” diyorum. Bir tarafta ülkesini savunurken şehit olan 13 kişi “+” Oslo’daki saldırıda canını ceren 100e yakın “masum” insan, diğer yanda Amy Winehouse. Karar size kalmış.

Son
Artık “Uyan Türkiye’m” değil, “Uyan Dünya’m” diyorum.

Not : Tatile giden insanlar sıcaklardan şikayetçi. Tek bir şey söylüyorum : “kim sizi zorla tatile gönderdi !!!”

Bu yazı Hayattan kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir