İthal Öğretmen

   Birkaç gündür “İthal Öğretmene HAYIR” başlıklı paylaşımlara rastlıyorum sosyal ağlarda. Elbette o kadar yetişmiş öğretmenimiz varken Öğretmen “İTHAL” etmek anormal bir durum ancak ben size farklı bir açıdan bakmanızı önereceğim !!!

   Eminim bu paylaşımları yapanlar da bu görüşe sahiptirler. Sizce hangi yerli ürün, ithalden daha iyi ki ? Hep duyduğumuz sözlerdir; “Gavur yapıyor arkadaş”,”Adamlar ne araba yapmışlar” vs vs liste uzar gider.Hanginiz yerli ürünler dururken, yabancısını almadınız ki? Lise yıllarında, üniversite yıllarında kaçınız, adidas, nike ayakkabı için ailenizle tartışmadınız. Belki de en acısı; acaba kaçınız, yabancı marka takım elbiselerle, ayakkabılarla, kıyafetlerle Zorunlu Staj Derslerine girmedi ki?

   İthal ürünlere olan ilginin nedeni sadece kalite değil tabiki, fiyat avantajı olanlar da var elbet. 50 kuruş daha ucuz diye hangimiz Çin malı testereleri vb şeyleri tercih etmedikki. Özellikle Öğretmenler için,Çin malı defterler, kalemler. 20 tane kalemin 1 lira olması herkesin hoşuna gitmişti oysa !!!

   Özellikle araba konusuna vurgu yapmak istiyorum. Kaç öğretmenimle yerli/yabancı araba tartışması yapmışımdır allah bilir.Yabancı araba’nın daha kaliteli olduğunu söylerken neden bu görüşleri paylaşmıyordunuz ? Evinize aldığınız buzdolabının ithal olduğunu söylerken ? Kendisi dershane öğretmeniydi ama reklam yapmayayım, ithal marka takım elbisesiyle hava atarken de aynı düşünceyi neden savunmuyordu acaba ?

   Aslında demek istediğim şey şu: yıllarca her türlü ithal ürünü savunan arkadaşlarım neden şimdi yerliyi savunmaya başladılar acaba? İlla kendi başınıza mı gelmesi gerekiyordu? Elbette ülkemizde üretilmesi zor olan ürünler vardır ama herkes yerlisi olan ürünlerin ithallerini tercih etmeseydi, belki de şu an ülkede öğretmen bulamamaktan dolayı Öğretmen ithal etmeyi tartışıyor olabilirdik !!!

   Elbette insan ile ürün birbiri ile karşılaştırılamaz. Belki bana kızacaksınız, çok sinirleneceksiniz ama sizden bir tek isteğim var. 2 dakikanızı ayırıp, ne demek istediğimi bir daha düşünün. Bütün öğretmen ve öğretmen adaylarına saygılar. Yeni nesil sizlerin eseri olacak…

Bu yazı Hayattan kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İthal Öğretmen için 3 cevap

  1. arda öz der ki:

    Gerçekten de öle…doğru söze ne denir.Milletçe Yedik,içtik,kullandık ithali sesimiz çıkmadı şimdi olay bizim başımıza gelince feryat ediyoruz.evinizde meyvenizi sebzenizi ithal buzdolabına,yolda hayatınızı ithal aracınıza…vs emanet ettiniz gık mık yok çocuklarınızı yabancı hocalara emenet edince feryat.Ne diyim baştan düşünseydiniz….

  2. Fatih Şimşek der ki:

    İthal öğretmene hayır çünkü başımda bir tane var ve ne çektiğimi bir ben biliyorum bir de Allah.Alışmamışımdır belki de ama cok ama cok zorlanıyorum kendisiyle iletişim kurmakta.Birde üzerine danışman hocan olursa bu kişi iyice işler sarpa sarıyor efendim.Adam derse 1 dakika geç kalmaz.Derste aşırı disiplinli ve diğerlerinin yaptığı gibi anlatmadığı yerden kesinlikle soru sormaz.Ama sevmiyoruz kendisini. İletişim eksikliğimizden dolayı adamı bir türlü sevemedik.Bize böyleleri yaranamıyor efendim ben bunu bilip bunu söylüyorum

  3. poihoocogma der ki:

    Iyi bir baslangic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir