Gözlerini Kapattığında

Herkesin; yaşadığımız bu hayatta, ölmeden önce gerçekleştirmek istediği bir hayali mutlaka vardır. Hani o gözlerini her kapattığınıda iç dünyanın sana ısrarla gösterdiği hayaller. Bu yazıyı okuduktan sonra gözlerini kapat, evet gözlerini kapat ve karşında neyi görüyorsan onu gerçekleştirmek için gerçekci bir plan kur. Başkalarına ne kadar saçma gelenbileceği hiç önemli değil. Eğer sana mantıklı be gerçekleştirilebilir geliyorsa, otur ve o hedefine ulaşabilmek için neler yapabilirsin, detaylı bir plan oluştur. Bundan sonraki yaşamında, o planını gerçekleştirmek için yaşa.

Ancak; gözünü kapattığında; hayatınla ilgili bir takıntın/aşamadığın bir sorun geliyorsa. Artık onu çöz. Çöz ki, hayatına devam edebilesin. Yoksa ancak başkalarının senin için; “iyi olacağını” düşündüğü yolda yürümek dışında başka bir şey yapamazsın.

Eğer bunu yapıp yapamayacağını düşünürken; toplumun hakkına ne diyeceğini düşünüyorsan, sana dayatılan değer yargılarıyla karar vermeye çalışıyorsan, otur ve onların bugüne kadar sana ne kattıklarını düşün. Eğer geldiğin yerde memnunsan orada kal. Ancak hiç memnun değilsen, kendinle ilgili neleri değiştirmen gerektiğini bir düşün.

Not : Bu yazı; kendim de dahil olmak üzere, uzun süredir devam eden yolculuğun sonunda, kendisini çıkmaz bir sokağın sonunda bulanlar için yazılmıştır.

Bu yazı Hayattan kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir